-         zachęcenie młodzieży do aktywnego i systematycznego uczestnictwa w zajęciach sportowych w celu regeneracji organizmu z udziałem drużyn amatorskich,

3.      Miejsce – boisko sportowe w Kacwinie.

4.      Zgłoszenia:
-     zgłoszenia do 12 lipca 2015 r. tel. Marek Molitorys 501 323 058, e-mail:  monitor@post.pl

5.      Uczestnictwo
a)      zasady udziału w rozgrywkach:
-     w zawodach biorą udział zawodnicy, którzy są aktualnie posiadają ważne badania lekarskie,
-         podczas turnieju zawodnik może reprezentować barwy tylko jednej drużyny,
b)      warunkiem uczestnictwa jest:
-         zgłoszenie zespołu maksymalnie 12 osobowego na obowiązujących drukach (załącznik nr 1)
c)   do 16 roku życia obowiązkowa zgoda od rodziców

6.      Sposób punktowania
O miejscu w rozgrywkach  decyduje :
• ilość zdobytych punktów(zwycięstwo –3 pkt, remis- 1 pkt, przegrana 0pkt)
• różnica bramek ze spotkań bezpośrednich
• ogólna różnica bramek
• większa ilość strzelonych bramek

7.      Nagrody i wyróżnienia
-         w  turnieju pierwsze trzy drużyny otrzymują puchar, wszystkie dyplomy, przyznawana jest nagroda indywidualna dla najlepszego strzelca, bramkarza i zawodnika.

8.      PROTESTY
-         decyzje o dyskwalifikacji podejmuje organizator oraz sędziowie prowadzący spotkanie na pisemny wniosek kierownika drużyny biorącej udział w zawodach lub własny
-        protesty przyjmowane są przez organizatorów tylko podczas trwania turnieju w danym dniu rozgrywek
-         przy składaniu wniosku wnioskodawca jest zobowiązany podać dane dotyczące zawodnika, co do którego wnosi się protest, tj.: imię, nazwisko, rocznik lub drużynę w której występował

9.    Postanowienia końcowe

-         wszyscy uczestnicy ubezpieczają się od następstw nieszczęśliwych wypadków  we własnym zakresie,
-        rozstrzyganie spraw spornych oraz interpretacja niniejszego regulaminu należy do organizatora cyklu.

Skrócone przepisy gry.
1.Zasady ogólne:
-         czas gry wynosi 2 x 10 minut, z przerwą 3 minutową ze zmianą stron. Czas

-         w grze bezpośrednio bierze udział 6 zawodników w tym bramkarz,
-         ilość zmian w trakcie meczu dowolna, zmiany tzw. hokejowe w wyznaczonym miejscu  własnej ławki rezerwowych
2a. gra zostaje przerwana przez sędziów kiedy na boisku pozostaje tylko 4 zawodników jednej drużyny (w tym bramkarz). Wynik takiego spotkania:
a) pozostaje bez zmian jeżeli prowadził zespół nie ukarany,
b) w wypadku remisu lub przegrywania przez zespół nie ukarany, wynik po przerwaniu meczu weryfikuje się na 3 : 0 jako walkower dla nie ukaranych,

3.Gra niedozwolona:
-         jak w przepisach PZPN i dodatkowo zakaz stosowania ostrej walki "bark w bark".

4.Kary:
-         za niesportowe zachowanie lub przewinienie sędziowie każą zawodników „żółtą kartką” lub „czerwoną kartką”,
-         przy ukaraniu drużyny karą 2 minut przy żółtej kartce, po stracie bramki w tym czasie przez tą drużynę, zawodnik wykluczony wraca do gry, wyjątek - nie liczy się jako bramka zdobyta sytuacji gdy faul ukarany jest rzutem karnym, dopiero następna bramka upoważnia do powrotu na boisko
-         kara "czerwonej kartki" dyskwalifikuje zawodnika do końca meczu. Po upływie 2 minut w miejsce zawodnika ukaranego może wejść zawodnik rezerwowy. Ponadto zawodnik ukarany „czerwona kartką” jest odsunięty od następnego meczu.
-         za zachowania brutalne i obraźliwe następuje dyskwalifikacja zawodnika i po upływie 2 minut w miejsce ukaranego może wejść rezerwowy zawodnik (nie po stracie bramki).
Ukarany zawodnik dyskwalifikacją nie ma prawa brać udziału w meczach już do końca danego turnieju, oraz zasiadać na ławce rezerwowych.
- druga żółta kartka jest równoznaczna z otrzymaniem kary „czerwonej kartki”
-         trener, kierownik drużyny lub zawodnik rezerwowy może zostać ukarany karą żółtej lub czerwonej kartki lub dyskwalifikacji z turnieju. Boisko opuszcza dowolny gracz pola. Powrót na boisko jak przy ukaraniu zawodnika grającego.

5.Rozstrzygnięcia końcowe:
-         przy rozgrywkach grupowych mecz może kończyć się remisem i drużyny otrzymują po 1 punkcie,
-         przy wygranym meczu drużyna otrzymuje 3 pkt., a przy przegranym 0 pkt.,
   -     przy walkowerze przyznaje się wynik 3:0 dla drużyny, która stawiła się na mecz,
-         w rozgrywkach grupowych przy równej ilości punktów zdobytej przez dwie lub więcej drużyn bierze się pod uwagę:
a)      bezpośredni pojedynek,
b)      różnice bramek,
c)      ilość bramek zdobytych

Przy ilości drużyn 3 lub więcej z tą samą ilością punktów sporządza się tzw. " małą tabelkę " i bierze się pod uwagę:
a)      różnicę bramek
b)      ilość bramek zdobytych
c) w ostateczności jeżeli niemożliwe staje się wyłonienie zwycięzcy zarządza się losowanie

Interpretacja przepisów jak i regulaminu rozgrywek należy do organizatora zawodów!

ZAŁĄCZNIK NR 1

ZGŁOSZENIE DRUŻYNY DO
GMINNEJ LIGI WSI SZÓSTEK PIŁKARSKICH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

NAZWA DRUŻYNY: ...............................................................................................................

Znane nam są postanowienia regulaminu i konsekwencje z tym związane. Jednocześnie oświadczamy o braku przeciwwskazań zdrowotnych do brania udziału w zawodach sportowych. Ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków uczestnicy dokonują we własnym zakresie.
 Organizator nie ponosi odpowiedzialności za wypadki powstałe podczas całego cyklu oraz zguby, kradzieże zaistniałe podczas turnieju. Szatnie traktowane są jako przebieralnie.
            Wyżej przedstawione dane przyjmujemy do wiadomości i potwierdzamy własnoręcznym podpisem.